Részletek
A ma ismert Himalája só a 250 millió évvel ezelőtt létezett Tethys ősóceán maradványa. Ez az ősi víz, a nap ereje miatt száradt ki, hátrahagyva az élet kialakulásában részt vevő ásványi anyagok lényegét – magát a sót.
A Himalája só 84-féle ásványi anyagot tartalmaz, mindazokat az ásványi sókat, amelyből Földünkön az élet ered. A kézzel kitermelt, finomítatlan őssó tökéletes sütéshez-főzéshez, de fürdőkúrához, ivókúrához és szépségápoláshoz is kiváló. Illeszkedik sav-bázis egyensúlyt támogató életmód, diétás és Paleo étrendbe is.
A jellegzetes narancsos, rózsaszínes, helyenként kristályfehér színe az évmilliókon át tartó enorm nyomásnak, illetve a vasoxidnak köszönhető. A föld mélyén érintetlenül formálódó Himalája őssót ma is kézzel bányásszák, tisztítják, szárítják, majd osztályozzák szín és tisztaság szerint. A legtisztább részeket mossák, majd kézi erővel kisebb darabokra aprítják, így jön létre a darabos fürdősó, az őrölhető só, majd a sószórókba való finom asztali só.
Tudtad? A normál konyhasó finomított. A készítése során alkalmazott tisztítási folyamat mélyen beleavatkozik az anyag szerkezetébe. A nátrium-kloridot fehérítik, hogy a vásárlók elvárásának megfelelően hófehér legyen. A konyhasó tehát egyáltalán nem az a tiszta só, aminek hinnéd: tartósítószert és segédanyagokat is tartalmaz.
Felhasználási javaslat: Sütéshez, főzéshez, kész ételekhez a napi szükséges sómennyiség szerint (0,2 g). Ivókúrához: 26 %-os oldatából 1 teáskanállal adj 2 dl tiszta vízhez, amelyet reggel, étkezés előtt kell meginni, Fürdőkúrához: egy normál (220 liter űrtartalmú) kádhoz 1 kg Himalája só. 26 %-os oldatából legfeljebb 4 liter adagolható egy átlag méretű kádhoz. Kiszerelés: 500g