Részletek
3 féle szerves kálium (kálium-glükonát, kálium-malát és kálium-citrát) egy tablettában. A kálium a harmadik leggyakoribb ásványi anyag a szervezetben, amit egy felnőtt szervezet 3500-4000mg mennyiségben igényel naponta. Ennek 90%-át egy teljesen egészséges ember, kiegyensúlyozott vegyes étrend mellett, fel is veszi. A kálium pótlás szükségessége mégis azért vált gyakoribbá, mert folyamatosan nő az emésztőrendszeri panaszokkal, a vesepanaszokkal és a krónikus stresszel élők száma, ami jelentős káliumveszteséggel párosul.
A káliumszintet a magas sófogyasztás, az alkoholizmus, az alacsony zöldség és gyümölcsfogyasztás, az éhezéses diéták, a hasmenés és bizonyos gyógyszerek tovább csökkentik, így jelenik meg a magas vérnyomás, a szívritmuszavar és az izomgyengeség. Az alacsony káliumbevitel egyik legnagyobb problémája, hogy a szervezet sem képes semlegesíteni a savakat, hiszen a kálium szabályozza a sav-bázis egyensúlyt a test megfelelő pH-értékének fenntartása érdekében. A kálium védi a csontok kalcium tartalmát, oxigénhez segíti az agyat, létfontosságú az egészséges vérnyomás értékekhez, hatékony stresszoldó és biztosítja a szív, a vesék és az izomszövet megfelelő működését. A kálium csökkenti az izomgörcsöket (PMS-görcsöket is) és javítja az izomerőt. A kálium részt vesz a vércukorszint és a vérnyomás szabályozásban, a gyomornedv termelődésben és enzimműködéseket befolyásol. A kálium elengedhetetlen tápanyag testünk folyadék és elektrolit egyensúlyának fenntartásához.
Tudtad? A kálium bizonyítottan csökkenti a magas vérnyomást és a stroke kockázatát. A legtöbb szívritmuszavar hátterében kálium hiány áll és a káliumszint akár perces változásai is összefüggésbe hozhatók a lassú vagy gyors pulzusszám nagyobb kockázatával, ami tovább növelheti a szívpanaszokat. OGYÉI ny.sz: 26332/2021